Harcerska Baza Obozowa w Papierni

O BAZIE
Harcerska Baza Obozowa znajduje się w miejscowości Papiernia, gmina Lipusz nad jeziorem Lubiszewskim. Jest bazą sezonową, położoną nad brzegiem jeziora, wokół bazy rośnie kilkaset hektarów lasu, teren z licznymi wąwozami, pagórkami.

Jak trafić? Kliknij TUTAJ

W BAZIE MOŻNA ZORGANIZOWAĆ:
– obozy i biwaki drużyn, szczepów, hufców
– kolonie zuchowe pod namiotami – leśne wczasy dla całej rodziny z możliwością wyżywienia
– rejsy śródlądowe
– spływy kajakowe
– wycieczki i biwaki szkolne
– obozy turystyczne i wypoczynkowe
– nocleg na polu biwakowym dla obozów wędrownych
– wycieczki piesze

Baza posiada w pełni zaplecze kuchenne, sanitarne, istnieje możliwość wynajęcia bazy na imprezy zakładowe, wczasy grzybowe

Zakwaterowanie:
Namioty 10-osobowe typ. NS, niskie i wysokie dziesiątki, po 5-6 osób w namiocie, wyposażenie uczestnika to łóżko polowe typ. kanadyjka, materac, jeden regał na namiot.

Opieka medyczna:
Na miejscu w trakcie obozu pielęgniarka, inne porady oddział ratunkowy szpitala w Kościerzynie oraz Ośrodek Zdrowia w Lipuszu.

Warunki sanitarne:
Baza wyposażona jest w łaźnie w budynku murowanym w której znajdują się prysznice, umywalki, toalety typu ToiToi ustawione przy obozach.

Zaplecze kuchenne:
Kuchnia znajduje się w budynku, w pełni wyposażona w sprzęt, naczynia dla uczestników obozów.

Ciekawe miejsca:
Skansen Kaszubski we Wdzydzach