11 listopada 2023 – Dzień Niepodległości

11 lis

Dzisiaj obchodziliśmy 105 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Jak co roku nasi harcerze pomagali podczas wydarzeń z tym związanych. Rozdawaliśmy chorągiewki mieszkańcom Malborka oraz rogale marcińskie przed występem Tadeusza Seiberta.
Projekt dofinansowany przez Miasto Malbork oraz Starostwo Powiatowe w Malborku.

Kwiaty pod pomnikiem Żołnierzy Wyklętych w Malborku złożył komendant naszego hufca, phm. Tadeusz Orzęcki wraz z delegacją Harcerskiego Kręgu Seniorów „Semper Paratus”.
Na koniec zuchy i harcerze z gromad i drużyn wspólnie zatańczyli poloneza z mieszkańcami Malborka na placu Jagiellończyka!

W Sztumie nasz hufiec reprezentował Sztumski Związek Drużyn „Jednota”, gdzie harcerze złożyli kwiaty pod Pomnikiem Rodła w Sztumie!

W Suszu 17 Suska Drużyna Harcerska uczestniczyła we Mszy św. oraz w uroczystości przy Grobie Nieznanego Żołnierza!