hm. Lidia Krużycka odeszła na wieczną wartę

25 mar

W dniu wczorajszym druhna harcmistrz Lidia Krużycka odeszła na wieczną wartę.

Urodziła się 20 września 1944 roku w Pelplinie. Do harcerstwa wstąpiła w 1956 roku, przechodząc wszystkie szczeble, do drużynowej i szczepowej włącznie.

Stopień przewodnika uzyskała w roku 1961. Od 1975 roku działała na terenie Kończewic w Gminnym Związku Drużyn, a od 1981 w Hufcu Malbork, będąc w latach 1985-1992 drużynową 37 Drużyny Harcerskiej. Pełniła równocześnie szereg funkcji na szczeblu Hufca.

12 grudnia 1992 roku na Zjeździe Hufca została wybrana Komendantką Hufca Malbork i tę funkcję pełniła do 28 października 1995 roku. W latach 1995 – 1999 Druhna Lidia pełniła funkcję Przewodniczącej Komisji Rewizyjnej Chorągwi Gdańskiej. Dnia 6 listopada 1999 roku ponownie została wybraną komendantką Hufca Malbork, pełniąc tę funkcje do 10 listopada 2007r. W późniejszych latach była również członkiem Rady Chorągwi Gdańskiej ZHP oraz członkinią harcerskiego Kręgu Seniorów „Semper Paratus”.

Druhna harcmistrz Lidia Krużycka systematycznie pogłębiała swoją wiedzę harcerską uczestnicząc w wielu centralnych kursach harcerskich. Wiedze swoją przekazywała młodej kadrze instruktorskiej na wielu kursach, na prowadzących przez siebie obozach oraz podczas bieżącej pracy z drużynowymi Hufca i Chorągwi.

Była odpowiedzialna i zaangażowana w tym co robiła, za wzorową pracę kierowniczo-wychowawczą wielokrotnie wyróżniana m.in. otrzymała Odznakę Zasłużonego Instruktora Elbląskiej i Gdańskiej Chorągwi, Odznake „Za Zasługi dla województwa elbląskiego”, Srebrny i Złoty Krzyż „Za Zasługi dla ZHP”.

Na zawsze zapamiętamy Druhnę jako wyjątkową, życzliwą oraz jako odpowiedzialnego człowieka. Była przez wszystkich lubiana i szanowana przede wszystkim za swoje zaangażowanie, życzliwość, słowność, pracowitość. W naszej pamięci i w naszych sercach pozostanie na zawsze uśmiechniętą druhną na którą zawsze można liczyć.

Rodzinie i najbliższym składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Żegnaj Druhno!