Nowy Sztandar Hufca Malbork

10 lis

W Hufcu ZHP Malborku z dniem 22.02.20014 r. powołano Sztab Kampanii „Sztandar Hufca”. Jej głównym celem było ufundowanie hufcowi nowego sztandaru.

W minioną sobotę, 08 listopada 2014 r., malborscy harcerze świętowali uroczystość przekazania nowego sztandaru Hufcowi ZHP Malbork.

Było to możliwe dzięki pozyskaniu środków od fundatorów oraz ze sprzedaży cegiełek, które rozprowadzały wszystkie drużyny Hufca ZHP Malbork oraz Krąg Seniorów ?Semper Paratus?.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele pw. św. Jana Chrzciciela. Następnie jej uczestnicy przemaszerowali na Plac Kazimierza Jagiellończyka, gdzie odbyła się główna uroczystość.

Uświetniła ją swą grą Harcerska Orkiestra Dęta z Tczewa.

Na uroczystości nadania sztandaru naszemu malborskiemu Hufcowi ZHP towarzyszyły sztandary niektórych hufców Chorągwi Gdańskiej. Dziękujemy za przybycie ze sztandarami przedstawicielom:

Hufca ZHP w Sztumie
Hufca ZHP ze Starogardu Gdańskiego
Hufca ZHP z Tczewa.

Tego dnia odbyło się też uroczyste otwarcie Izby Pamięci Hufca ZHP w Malborku. Zebrane zostały w niej pamiątki związane z działalnością Hufca ZHP Malbork.