Dzień Myśli Braterskiej 2018

26 lut

Dzień Myśli Braterskiej to wyjątkowe święto wszystkich skautów na całym świecie, dlatego i w naszym Hufcu uczciliśmy je w należyty sposób. 1 Sztumska Drużyna Harcerska Nieprzetartego Szlaku „Uśnickie Wilki” wraz z 1 AWDH AKT.es zorganizowały w Uśnicach grę terenową z ogniskiem, podczas którego gawędę wygłosił Dyrektor SOSW w Uśnicach za co serdecznie Mu dziękujemy! W II Liceum Ogólnokształcącym ks. Jakub Altman zorganizował spotkanie, w którym udział wzięli harcerze uczący się w II LO!
W niedzielę, 25 lutego, odbyły się główne obchody w naszym Hufcu, które zorganizowała 7 Nowostawska Drużyna Starszoharcerska „Wawer”. Wszystko rozpoczęło się apelem Hufca, po którym odbyła się gra o historii naszego kraju, którą chcieliśmy się włączyć w obchody 100-lecia odzyskania Niepodległości. Po grze miejskiej spotkaliśmy się w ZSP4 Malbork na wspólnym świecowisku dotyczącym braterstwa oraz przyjaźni. W trakcie mogliśmy wysłuchać gawędy hm. Jerzego Ruszkowskiego, o wkładzie polskiego harcerstwa w Ruch Skautowy oraz napisać pocztówki do skautów z innych krajów.
W całym wydarzeniu, udział wzięło ponad 140 osób,a zakończyliśmy je wspólnym kręgiem oraz odśpiewaniem Bratniego Słowa.